Google po vydaní svojich vlajkových smartfónov zožal veľký úspech. Jeho zariadenia sa označujú za jedny z najlepších fotomobilov súčastnosti. Okrem toho ich zásobuje neustálymi aktualizáciami s najnovšími bezpečnostnými záplatami. Jeho veľký protivník tiež na tom nie je najhoršie, no zopár dôvodov, prečo sú Pixely lepšie ako iPhony, sa predsa len nájde.

Rivalita medzi konkurentmi nie je ničím výnimočným. O súbojoch Applu a Samsungu sa toho napísalo veľa, no pre Apple existuje aj iný konkurent – Google. Aj keď obaja giganti vyrábajú fantastické zariadenia, ktoré patria do segmentu prémiových zariadení, nájdu sa isté rozdiely, v ktorých Google prekvapivo vedie. Cenou sú si smartfóny taktiež podobné, a tak môžeme nájsť rozdiely len v konštrukcii a fotoaparáte.

Pixel je ľahší

Ak porovnáme iPhone 6S Plus, zistíme, že Pixel je ľahší o celých 24 g, čo rozhodne nie je málo. Pri váhe 192 g už je cítiť, že v rukách držíte poriadne zariadenie, no predsa len je Pixel ideálnejší na dlhšiu prácu, keďže tak nezaťažuje ruky. Keby sme porovnali Google Pixel XL s novým iPhonom 7, tak je iPhone stále ťažší, a to presne o 20 gramov. Do úvahy sme síce nebrali iPhone 7 Plus, no ten taktiež nepriniesol nejaké veľké zmeny v hmotnosti a je stále ťažší.

zdroj fotografie: Google

Famózny displej

Na fotografií nižšie môžete vidieť porovnanie dvoch displejov. Sám usúdiš, že aj keď má iPhone krásny displej, farby nie sú tak živé ako v prípade Pixelu. Fotografie sú porovnávané pri plnom jasne oboch smartfónov a mimochodom, fotka bola zachytená Pixelom XL. Práve tu sa ukazujú rozdiely medzi Retina a AMOLED displejom, ktorý je ostrejší. Všetko je však presne vyvážené a obraz v Pixel XL nie je presaturovaný, jednoducho všetko, čo je na ňom zobrazené, vyzerá fantasticky.

iphone-6s-vs-pixel-xlzdroj fotografie: Twitter / iphonespysoft.com

Nenechaj si ujsť
Apple má nový odkaz pre Androiďákov: „Život s iPhone je jednoduchší“

S lepšou priľnavosťou lepšie drží v rukách

iPhone 6S má krásny dizajn, no bez ochranného krytu sa rád a rýchlo vie vyšmyknúť z rúk. To nemusí vždy dopadnúť najlepšie. Oproti tomu, Google Pixel XL vyzerá so sklenenou polovicou zadnej strany pomerne čudne, no všetko má svoj účel. Sklo je tam práve kvôli lepšej priľnavosti prstov, aby sa smartfón nevyšmykol z rúk.

zdroj fotografie: YouTube / Krystal Key

Rýchle nabíjanie

Kanál SuperSaf TV zverejnil video, v ktorom porovnáva rýchlosť nabíjania high-end modelov od Samsungu (žiaľ, len starší Galaxy S7), Apple a Google. Aj keď Samsung bol lídrom a plné nabitie dosiahol už po necelej hodine a pol, Pixel XL od neho neutiekol ďaleko. Najhoršie skončil nový iPhone 7, ktorý dosahoval necelých 75 % batérie v čase, keď bol high-end od Googlu už plne nabitý. Aj v tomto súboji tak vyhral Pixel XL. My taktiež vieme, že iPhone vieš rýchlejšie nabíjať pomocou adaptéru z iPadu, avšak v tomto prípade bol braný do úvahy len adaptér, ktorý nájdeš v základnom balení.

fony-fast-chargingzdroj fotografie: YouTube/SuperSafTV

Lepšia životnosť batérie

Posledný incident s batériami minuloročných iPhonov 6S dokazuje, že Google si pri svojich zariadeniach dáva viac záležať na výdrži batérie. Smartfóny od Apple príliš dlho na jedno nabitie nevydržia a častým nabíjaním sa tak skracuje životnosť akumulátora. Vďaka systému Doze, ktorý odvádza skvelú prácu aj v Pixeloch, tak vydrží batéria oveľa viac a zachová si dlhšiu životnosť.

iphone-6s-bateriazdroj fotografie: YouTube/iFixit

Nenechaj si ujsť
Svoj smartfón si doteraz možno nabíjal zle! Vieš, prečo?

Menšie telo, rovnaký displej

Rozdiel medzi top smartfónom od Google a Apple je nepatrný, no isté rozdiely sa opäť nájdu. Pri bližšom pohľade je vidieť menšie rozmery Pixel XL oproti iPhonu, avšak oba majú rovnakú uhlopriečku obrazovky. Ak by sme to vyjadrili v číslach, iPhone má 67,7 % pomer k prednej strane, zatiaľ čo Pixel priniesol pomer na úrovni 71,2 %.

the-pixel-is-slightly-smaller-but-has-the-same-size-screenzdroj fotografie: Weibo

Samozrejme, opäť platí, že sto ľudí sto chutí. Fanúšikovia najnovších iPhonov by teda rozhodne našli vlastnosti, ktoré sú zas v prípade týchto zariadení jednoducho lepšie. V tomto článku sme tak len vyzdvihli fakt, že Google sa s novými Pixelmi naozaj trafil do čierneho a aj niekoľko mesiacov po predstavení stále dokážu v istom smere poraziť svoju slávnejšiu konkurenciu. Na druhej strane, Apple a celkovo iPhony sú špecifický segment priemyslu, a tak sa v niektorých smeroch skutočne nedajú porovnávať so žiadnou Android konkurenciou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom