Na Steame si každý hráč príde rozhodne na svoje, nakoľko tento obchod obsahuje viac ako milión herných titulov. Zopár z nich sa teraz dostalo do letného výpredaja, ktorý potrvá už len pár dní. My sme pre teba vybrali 5 najzaujímavejších hier, ktoré si teraz môžeš aj ty kúpiť „za babku“.

Mafia 3

Cena: 14,79 €

zdroj fotografie: mafiagame.com

Kto by nepoznal legendárnu sériu hier z prostredia mafiánskych bossov, ktorí si aj v treťom dieli vybavujú svoje účty nekompromisne. Mafia 3 bola dlho očakávanou časťou dovtedy dvojdielnej série, no teraz sa dej odohráva v prostredí amerického New Bordeaux v 60-tych rokoch. Tam okúsi hlavná postava, Lincoln Clay, masaker a zradu rodiny Marcanovcov. Tí vystrieľali celú jeho rodinu po úspešnom vylúpení banky. V pláne bolo zbaviť sa aj Lincolna, no ten akoby zázrakom „vstal z mŕtvych“. Po uzdravení sa rozhodol pomstiť smrť svojej rodiny a cestou za odplatou prechádza mnohými misiami, pri ktorých spolupracuje aj s agentom CIA. V poradí už tretí diel zasadený do prostredia mafiánskych rodín vyšiel od štúdia 2K Games a teraz si ho môžeš kúpiť aj ty o 63 % lacnejšie.

Grand Theft Auto 5

Cena: 29,99 €

zdroj fotografie: Gronkh/YouTube

Nenechaj si ujsť
Vedel si o tom, že Elon Musk miluje videohry? Toto sú jeho najobľúbenejšie

Ďalším kúskom v letnom výpredaji je piate pokračovanie svetovo známej série Grand Theft Auto, ktoré pre počítače vyšlo, bohužiaľ, až 2 roky po vydaní pre konzoly. Štúdio Rockstar Games si na tomto titule dalo nesmierne záležať a okrem podpory hrania v 4K si môžeš vychutnať aj rozmanité prostredie, ktoré ťa rozhodne tak skoro neomrzí. Dej sa odohráva v známom meste Los Santos, ktoré si možno ešte pamätáš z predchádzajúceho dielu San Andreas. V hre môže hráč okúsiť hranie za 3 rôzne postavy s rozdielnymi charaktermi, ktoré v istých momentoch dokážu aj spolupracovať. GTA 5 prináša mnoho hodín zábavy a rôznych misií, pričom je teraz dostupné v Steame za 29,99 €, teda za polovicu pôvodnej ceny.

Sniper Elite 4

Cena: 29,99 €

zdroj fotografie: Sniper Elite 4

Tohtoročná februárová novinka prináša ďalšie hodiny napätia do prostredia 2. svetovej vojny, kde sa hlavný hrdina teraz ocitá v Taliansku. Podobne ako v titule Sniper Elite 3, ktorý sa odohrával v prostredí horúcej Afriky. Aj tu budeš musieť zabrániť nemeckým nacistom vo vývoji tajnej zbrane. Jedná sa o navádzanú vzdušnú strelu, s ktorou sa chystajú ovládnuť more. Agent americkej služby OSS sa však v priebehu hry prebojuje z okrajových mestečiek až k centru vývoja tejto rakety, ktorá sa nesmie začať vyrábať vo veľkom. Sniper Elite 4 je tak celkom úspešným pokračovaním hernej série a teraz ho v letnej akcii Steam predáva len za 29,99 €.

The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition

Cena: 24,99 €

zdroj fotografie: PlayStation EU/YouTube

Nenechaj si ujsť
Ľudia sa už nevedia dočkať nového Star Wars v hernej adaptácii a rozhodne by si sa mal pridať aj ty!

Pre milovníkov rozsiahlych herných máp, skvelého príbehu a ohromne kvalitnej grafiky je rozhodne jednou z najlepších volieb tento titul z roku 2015. Aj napriek veku však ide o fantastickú RPG hru, ktorá od predstavenia zbierala jedno ocenenie za druhým. Dej sa odohráva v rozsiahlom fantasy svete, ktorý je v porovnaní s predošlým dielom až 30-násobne väčší. Hlavná postava, Geralt z Rivie, je profesionálnym lovcom príšer, no hráč sa s ním môže vydať aj na plavbu loďou či preskúmať otvorený svet plný nebezpečným stvorení. Táto Game of the Year edícia však oproti základnému balíku prináša mnoho vylepšení. Hráč získa prístup k datadiskom Hearts of Stone a Blood and Vine a prístup k celému arzenálu zbraní, výzbroje a nechýbajú ani doplnkové úlohy a mnoho ďalších skvelých výhod. Túto špeciálnu edíciu teraz na Steame nájdeš v 50 % akcii za cenu 24,99 €.

Assassin’s Creed: Syndicate

Cena: 19,99 €

zdroj fotografie: Andy Gilleand/YouTube

Séria hier Assasin’s Creed je tu s nami už 9 rokov a posledným titulom z roku 2015 je Syndicate. V ňom sa hráč ocitá v prostredí Londýna, ktorý bol v tom období najvýznamnejším mestom sveta. Kvôli moci nad mestom sa rozpútal boj medzi templármi a assasínmi. Súboj medzi týmito dvomi skupinami sleduje z prítomnosti spoločnosť Abstergo, ktorá znova získala DNA, aby sledovala spomienky predkov. Táto časť hry však mnohých hráčov nenadchla ani v predošlých tituloch a inak tomu nie je ani teraz. Dôležitejším je však samotný dej v Londýne v roku 1868, kde vycvičené dvojičky, Jacob a Evie Fryovci, pokračujú v stopách svojho otca a bojujú proti templárom. Ponor sa aj ty do starého Londýna a získaj kontrolu nad mestom. Teraz je Assasin’s Creed: Syndicate dostupné v 50 % zľave za 19,99 €.

Nenechaj si ujsť
V hernom priemysle sa dejú veľké veci! Zlatá éra 16-bitových hier sa vráti s retro konzolou Nintendo SNES Classic Edition

Steam ale nezabúda ani na hráčov staršej generácie, ktorým ponúka mnoho ďalších titulov v neodolateľných akciách. Na svoje si tak môžu prísť fanúšikovia multiplayerových hier, zombie žánrov a mnoho ďalších, ktoré sú dostupné za ozaj nízke ceny. Nenechaj si tento obrovský výpredaj ujsť a vyber si niektorú z ponúkaných hier. Musíš sa však poponáhľať, pretože celá akcia končí už o 3 dni, teda 5. júla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom