Teraz čítate
Vedel si o tom, že Elon Musk miluje videohry? Toto sú jeho najobľúbenejšie

Elon Musk je generálnym riaditeľom dvoch spoločností, popri ktorých sa venuje aj ďalším výskumom, no čas na oddych si predsa len nájde. Jednou z jeho najobľúbenejších činností pre voľný čas je aj hranie videohier.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Musk je CEO spoločnosti Tesla, ktorá sa venuje výrobe elektrických áut a šéfuje aj spoločnosti SpaceX, ktorej cieľom je dostať ľudí na iné planéty. Popri tom sa venuje taktiež využívaniu obnoviteľnej energie, a to napríklad solárnou strechou. Keď si Musk popri jeho povinnostiach nájde čas na oddych, využíva ho rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je aj hranie videohier, ktoré priam zbožňuje. A ty si teraz môžeš pozrieť, ktoré to sú.

Overwatch

overwatch
zdroj fotografie: YouTube / PlayOverwatch 

Nenechaj si ujsť
Elon Musk stanovil nový dátum, kedy chce pristáť na Marse. Dokáže to?

Táto hra sa v žiadnom prípade neradí medzi nudné alebo priemerné hry. Jedná sa totiž o najlepšiu hru, aká vyšla v roku 2016! Jeho obľúbenou postavou je Soldier 76, čo je pomerne prekvapivý výber v kruhoch fanúšikov tohto titulu. Ostatní hráči totiž túto postavu radia medzi tie nudnejšie a Musk má určite aj na sofistikovanejšie postavy.

BioShock

bioshock
zdroj fotografie: 2K Blog

Kto by nepoznal populárnu FPS hru BioShock? Ak ju poznáš iba podľa názvu, tak prezradíme, že je to strieľačka odohrávajúca sa v podmorskom meste, ktoré sa dostalo do havarijnej situácie. BioShock je silno spätý s objektivizmom, kapitalizmom a mocou. V podstate sa teda jedná o štýlovú a inovatívnu hru, ktorá má stabilnú základňu fanúšikov.

Mass Effect

mass effect
zdroj fotografie: Mass Effect

Muskova srdcovka je séria Mass Effect. Tá sa zameriava na vesmírne cestovanie, medzihviezdnu diplomaciu a budúcnosť ľudskej rasy. Nielen Musk, ale aj ostatní hráči hodnotia Mass Effect 2 ako jednu z najlepších hier, aká kedy vyšla.

Fallout

fallout 4
zdroj fotografie: Fallout 4

Neporiadok, chyby a nekonečné výbery pri rozhovoroch. Práve tým je známa séria Fallout. Posledná verzia sa odohráva v post-apokalyptickom Bostone. Ponúka pritom rovnaké množstvo volieb pre hráčov ako predchádzajúce hry.

Civilisation

civilisation
zdroj fotografie: 2K

Medzi Muskove priority sa radí aj budovanie či spravovanie civilizácie. Nie je teda prekvapením, že v jeho sortimente hier sa nachádza aj slávne Civilisation.

Saint’s Row IV

saints row 4
zdroj fotografie: Saints Row

Ak by sme túto hru mali opísať dvomi slovami, tak by to boli „vulgárna“ a „hlúpa“. Zaujímavosťou ale je, že hlavná postava sa vypracuje z vedúceho pouličného gangu až na prezidenta USA. Hra však má aj nádych komédie a nachádza sa v nej množstvo vtipných momentov.

Kerbal Space Program

kerbal space program
zdroj fotografie: Kerbal Space Program

Tým aspoň trochu zdatnejším v angličtine už určite došlo, prečo má Musk rád túto hru. Úlohou hráča je vybudovať vesmírnu loď a prísť na to, ako s ňou opustiť povrch. Teda niečo podobné, ako robí Elon v reálnom živote.

Warcraft

world of warcraft
zdroj fotografie: Blizzard

Korene Warcraftu siahajú až do roku 1994, kedy bola vydaná pôvodná verzia. Tá položila štandardy pre ďalšie hry podobného žánru. Jednou z nich je napríklad World of Warcraft, ktorá obsahuje rovnaké postavy, podobný názov a je to populárna strategická hra.

Vlastný život

elon musk
zdroj fotografie: Experis Singapore / Twitter

Musk verí, že realita môže byť nesmierne sofistikovaná videohra. Celkovo teda môžeme povedať, že je to vášnivý hráč a jeho niektoré obľúbené hry súvisia aj s jeho prácou. Vedeli by ste mu odporučiť nejaké ďalšie tituly, ktoré mal určite vyskúšať?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.