Informatika hýbe svetom a vyvíja sa neuveriteľnou rýchlosťou. Ak chceš prichádzať do kontaktu s novými technológiami ešte skôr, než uzrú svetlo sveta a učiť sa od najlepších, teraz máš k dispozícii jedinečnú príležitosť.

Študentské trénerské centrum spoločnosti Microsoft Slovensko je elitný program pre študentov 1. až 3. ročníka stredných škôl, teda tých, ktorí tento rok nekončia strednú školu. Cieľom ŠTC je ťa posúvať vpred na tvojej ceste. Účasť v programe je bezplatná a prinesie ti veľa možností a je len a len na tebe, ktorou sa vydáš. Získaš stabilné základy a rozhľad v kľúčových technológiách, na ktorých môžeš ďalej stavať. Stretneš zaujímavých IT odborníkov zo Slovenska i zahraničia. Program trvá jeden a pol roka a je rozdelný na 3 trimestre.

Získaš skúsenosti z praxe

Počas celého výcviku prebiehajú pravidelné stretnutia v pobočke Microsoftu v Bratislave, približne raz za 2 mesiace. Ako člen ŠTC počas stretnutí absolvuješ prednášky a workshopy zamerané na prezentačné skúsenosti. Prednášajúcimi sú odborníci spoločnosti Microsoft, ale aj iných IT firiem. Cez leto všetko vyvrcholí letnou školou, kedy ťa počas 3 dní čaká špeciálny program s rôznymi aktivitami a špeciálnymi hosťami. Zároveň si vyskúšaš aj prácu v tíme na zaujímavých projektoch.

Členovia ŠTC majú v prípade záujmu možnosť zúčastniť sa takmer týždennej stáže v Microsofte, kde majú možnosť podrobne spoznať, ako funguje veľká medzinárodná firma, vyskúšať si niektoré benefity a využiť veľa špeciálnych príležitostí, ako sú stretnutia s ľuďmi, práca s exkluzívnymi zariadeniami, účasti na meetingoch a interných webinároch.

Vybuduješ si základy a môžeš sa špecializovať

Počas celého roka majú členovia príležitosť zúčastniť sa organizovania rôznych odborných konferencií, kde si často môžu zlepšiť svoje prezentačné zručnosti alebo komunkáciu pred kamerou. Prvý trimester je zameraný na zdokonaľovanie schopností pri práci s balíkom Microsoft Office, Office 365, Minecraft, grafika a fotografovanie. Po skončení je možné absolvovať celosvetovo uznávané skúšky Microsoft Office Specialist (MOS).

Druhý trimester je zameraný na pochopenie základných princípov fungovania siete, serverov a programovanie. Možnosťou sú aj kurzy v rámci služby Microsoft Virtual Academy. Záverečný, a teda tretí trimester je venovaný lektorskej činnosti, práci na absolventskej skúške a následných promóciách.

Registrácia je otvorená

Ak máš záujem na sebe pracovať, tento školský rok nekončíš školu a bavia ťa technológie, neváhaj a zaregistruj sa do ŠTC ešte dnes na stc.microsoft.sk. Registrácia je otvorená do 24.11.2017. Vybraní študenti budú následne pozvaní na výberové konanie do Bratislavy. Úlohou výberového konania je ukázať, že chceš makať na sebe vo svojom voľnom čase, vzdelávať sa v oblasti technológií a pracovať na spoločných projektoch so zamestnancami spoločnosti Microsoft.

Zaregistrovať sa do Študentského trenérskeho centra Microsoftu 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom