Výstavba berlínskej továrne Gigafactory postupuje rýchlym tempom a prípadné zdržania v spustení výroby tak podľa všetkého nemusíme očakávať. Ako informoval portál Teslarati, automobilka dokonca môže spustiť výrobu ešte skôr, než sa pôvodne plánovalo.

Hrubá stavba berlínskej továrne na výrobu elektromobilov Tesla už stojí, pričom aktuálne prebieha zariaďovanie interiéru a po ňom budú nasledovať už iba finálne práce, aby sa výroba Modelu Y mohla naplno spustiť.

Tesla pôvodne predpokladala, že prví zákazníci by svoje Modely Y vyrobené v Berlíne mohli dostať v polovici budúceho roka. Jeden zo zákazníkov, ktorý si Model Y z Nemecka predobjednal ešte v apríli 2019, dostal od Tesly veľmi zaujímavú a potešujúcu správu.

Dodanie už v prvom kvartáli 2021

Zákazník z Holandska dostal telefonát od miestneho predajcu, ktorý mu oznámil, že dodanie jeho vozidla sa očakáva už v prvom alebo druhom kvartáli 2021. Podľa správy na Teslarati ide údajne o interné informácie Tesly na základe procesu samotnej výstavby, ktorá teda napreduje naozaj dobre.

Podobný príspevok zdieľal na Twitteri aj používateľ @CaptainVoni, ktorého informoval rakúsky predajca, že jeho Model Y Long Range s pohonom zadných kolies mu bude podľa očakávania doručený už v prvej polovici 2021.

Ako informuje TesManian, v USA začala automobilka s doručovaním Modelu Y až o 6 mesiacov skôr, než pôvodne plánovala. Európske normy a požiadavky úradov pri výstavbe sú však o niečo prísnejšie ako tie v USA, a tak sa skôr očakávali nejaké zdržania než skoršie spustenie výroby.

Všetky tieto informácie však zatiaľ neboli oficiálne potvrdené automobilkou, no predčasné spustenie výroby by zrejme potešilo každého záujemcu o Model Y.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom