banner-mi-notebook-air-13Android je najpopulárnejším a najrozšírenejším operačným systémom smartfónov na svete. Google neustále pracuje na vylepšeniach a nových, bezpečnejších verziách, a ide mu do naozaj skvelo. Teraz poznáme výsledky zastúpenia jednotlivých verzii k novembru 2016.

Poprvýkrát sa vo výsledkoch objavila aj najnovšia verzia Androidu, 7.0 Nougat. Ten spoločnosť predstavila len prednedávnom, a preto niet divu, že sa medzi zariadenia dostáva pomaly. Prvenstvo patrí staršiemu Androidu 5.0/5.1 Lollipop, ktorý stále beží na viac ako 34 % zo smartfónov. Druhý najväčší kúsok si z koláčového grafu berie ešte staršia verzia 4.4 Kitkat, ktorá funguje na viac ako 25 % zariadení. Svoje zastúpenie si nájdu aj oveľa staršie verzie, ako Ice Cream Sandwich či dokonca aj Froyo.

android-graf

Zdá sa, že už budúci mesiac by mohol Marsmallow prevýšiť v tabuľke doteraz veľmi dominantný Kitkat, ktorý si svoje vysoké zastúpenie medzi smartfónmi držal približne dva roky. S prichádzajúcim Nougatom však začína celý graf skoro odznova. A nepomôže zrejme ani to, že najnovší Android 7.1 bude mať vyššie API v porovnaní s verziou 7.0, a tak môžeme očakávať, že 7.0 si odlomí z grafu svoj kúsok veľmi skoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP