Android Marshmallow je už na 10 % zariadení, pozrite si štatistiky jednotlivých verzií Androidu za mesiac jún

Teraz čítate
Android Marshmallow je už na 10 % zariadení, pozrite si štatistiky jednotlivých verzií Androidu za mesiac jún

banner-umi-superNajnovšia verzia operačného systému Android, Android 6.0 Marshmallow, je na trhu nejaký ten mesiac a doteraz narastala jeho popularita len veľmi pomaly. Júnové štatistiky všetkých verzií operačného systému však vyzerajú veľmi sľubne. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Google teda vydal júnové štatistiky, v ktorých stále vedie Android Lollipop s 35.4 % podielom. Na druhej priečke operuje verzia 4.4 KitKat, ktorú stále používa 31,6 % používateľov. Určite najväčšiu radosť má gigant z Androidu 6.0 Marshmallow, ktorý konečne pokoril hranicu 10 % a momentálne jeho popularita stúpa k lepším číslam. Na chvoste tabuľky nájdeme legendárny Android 2.2 Froyo s 0,1 % zastupením.

UMI Super môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Android-Distribution-Numbers-June-2016
Popularita Androidu 6.0 stále nie je úplne podľa predstáv Googlu a zväčša za to môžu výrobcovia, ktorí jednoducho nedokážu včas pripraviť aktualizácie pre svoje smartfóny. Aj týmto problémom sa snaží spoločnosť zabrániť rôznymi striktnými podmienkami, ktoré dúfame, že prinesú najnovšie verzie najpopulárnejšieho operačného systému na čo najviac zariadení.

Zdroj: AndroidAuthority

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.