banner-umi-superNajnovšia verzia operačného systému Android, Android 6.0 Marshmallow, je na trhu nejaký ten mesiac a doteraz narastala jeho popularita len veľmi pomaly. Júnové štatistiky všetkých verzií operačného systému však vyzerajú veľmi sľubne. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Google teda vydal júnové štatistiky, v ktorých stále vedie Android Lollipop s 35.4 % podielom. Na druhej priečke operuje verzia 4.4 KitKat, ktorú stále používa 31,6 % používateľov. Určite najväčšiu radosť má gigant z Androidu 6.0 Marshmallow, ktorý konečne pokoril hranicu 10 % a momentálne jeho popularita stúpa k lepším číslam. Na chvoste tabuľky nájdeme legendárny Android 2.2 Froyo s 0,1 % zastupením.

UMI Super môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Android-Distribution-Numbers-June-2016
Popularita Androidu 6.0 stále nie je úplne podľa predstáv Googlu a zväčša za to môžu výrobcovia, ktorí jednoducho nedokážu včas pripraviť aktualizácie pre svoje smartfóny. Aj týmto problémom sa snaží spoločnosť zabrániť rôznymi striktnými podmienkami, ktoré dúfame, že prinesú najnovšie verzie najpopulárnejšieho operačného systému na čo najviac zariadení.

Zdroj: AndroidAuthority

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom