Od posledného schválenia ďalších žiadostí o dotácie uplynulo niekoľko týždňov. Ministerstvo hospodárstva a SIEA však ďalšie žiadosti schválili len prednedávnom a k doterajším 340 schváleným sa tak pridalo ďalších 185 žiadostí. Okrem toho boli zo zásobníka vybraní ďalší čakatelia o dotácie, informoval portál MôjElektromobil.sk.

Štát začiatkom júna schválil spomedzi doterajších uchádzačov o dotácie na podporu kúpy elektromobilu alebo plug-in hybridu 127 žiadostí, v ktorých rozdelí žiadateľom celkovú sumu 1 096 000 €. Nedávno sa však počet schválených žiadostí rozšíril. Celkovo tak schválili žiadosti o dotácie už 521 žiadateľom.

Hoci bolo naposledy schválených až 185 žiadostí, a teda mal byť počet úspešných žiadateľov 525, 4 žiadatelia svoju žiadosť stornovali.

Zobraziť celú galériu (0)
Flickr (Úprava redakcie)

Doteraz tak dokopy žiadosť stornovalo až 79 fyzických osôb a firiem. Podľa nového zoznamu bola neschválená len 1 žiadosť, a to kvôli nesplneniu podmienok.

Koncom júna bolo vybratých ďalších 87 ľudí zo zásobníka čakateľov. Počet sa tak rozšíril na 755 úspešných, neúspešných žiadateľov, spolu s tými, ktorí na posúdenie žiadosti ešte len čakajú. Z tohto množstva však už bolo 7 žiadostí stornovaných.

Ministerstvo vyžaduje dodržiavanie usmernení po nákupe vozidiel

Komisia navyše urýchľuje schvaľovací proces, ktorý spomalila pandémia koronavírusu. Ministerstvo hospodárstva SR zverejnilo aj niekoľko dôležitých informácií vo forme usmernení. Rezort sa s usmerneniami zameral predovšetkým na havarijné či povinné zmluvné poistenie, či nálepky „Jazdím ekologicky“.

Práve nálepky sa stali tŕňom v oku niektorých úspešných žiadateľov, ktorí tento krok nevedia pochopiť. Na svojom vozidle ich totiž musí mať každý, kto využije štátnu pomoc vo forme predmetných dotácií.

Informácie o nálepkách sa nachádzajú v takzvanom usmernení pre zachovanie publicity programu. Svojim spôsobom môžeme povedať, že ide o akúsi marketingovú kampaň celého dotačného programu, na ktorú poslúžia nové elektrické vozidlá úspešných žiadateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom