Na problém upozornil jeden z používateľov, ktorý dostal prístup k desiatkam videonahrávok konzultácií iných pacientov. Po následnej kontrole vyšlo najavo, že virtuálne stretnutia malo možnosť vidieť niekoľko ďalších používateľov vo Veľkej Británii. Spoločnosť únik potvrdila a uviedla, že problém už opravili a upozornili naň príslušné orgány.

„Nečakáte, že niečo také uvidíte, keď používate dôveryhodnú aplikáciu. Je šokujúce vidieť takú monumentálnu chybu,“ uviedol pre spravodajský portál BBC Rory Glover z Leedsu, ktorému sa v utorok cez členstvo prostredníctvom poisťovne ukázal prístup k asi 50 videám, ktoré nepatrili jemu. O probléme povedal svojmu kolegovi, ktorý v Babylone kedysi pracoval, a ten firmu upozornil na problém. Ako pre BBC uviedol, stále má po incidente so službou obavy a neplánuje ju v budúcnosti používať.

Podľa vyhlásenia firmy bol únik dát výsledkom softvérovej chyby, ktorú identifikovali a rýchlo vyriešili. O probléme už jej technici podľa hovorcu spoločnosti vedeli ešte predtým, ako ich kontaktoval Gloverov kolega. Chybu nedopatrením spôsobila nová funkcia, ktorá umožní používateľom prepínať počas hovoru z audia na videokonzultácie. Okrem Glovera sa nahrávky ukázali ďalším dvom používateľom v Spojenom kráľovstve.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú