Ministerstvo vnútra SR (MV SR) uzavrelo zmluvu na dodávku viacerých druhov zariadení na analýzu DNA. Ako sa ďalej uvádza v zmluve zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv, celkové náklady na zabezpečenie vybavenia predstavujú 2 175 360 eur s DPH. Laboratórne prístroje, optické prístroje a ďalšie vybavenie majú využívať pracoviská Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru v Bratislave, Košiciach a Slovenskej Ľupči.

Obstarávanie je súčasťou projektu Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ s názvom „Zavedenie metódy predikcie fenotypových vlastností DNA pre účely trestného konania a rozšírenie automatizácie procesov genetickej analýzy na všetky pracoviská ústavu“.

Ten je zameraný je na nákup nových technológií, ktorými ústav nedisponuje. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre vnútornú bezpečnosť grantom vo výške 1 700 000 eur.

Nové prístroje majú podľa MV SR prispieť k automatizácii procesu analýzy DNA v odvetví skúmania biológie a genetickej analýzy, ktorá sa využíva pri znaleckom dokazovaní páchateľov trestných činov. Vybavenie má podľa zmluvy do troch mesiacov dodať spoločnosť ProScience Tech s.r.o.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom