Zabudované jadro Linuxu pre Windows 10 je pripravené na testovanie

Microsoft prednedávnom ohlásil, že používateľom jeho Windowsu 10 sprístupní aj podsystém založený na jadre Linuxu a svoje slová aj dodržal. Spoločnosť teraz prináša novú verziu Windows 10 pre beta testerov programu Insider, ktorá obsahuje podsystém Linux 2.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Microsoft už má za sebou v posledných rokoch niekoľko projektov s Linuxom. Teraz však prináša sľúbenú verziu Windows 10 18917 pre testerov, ktorí si môžu vyskúšať novinky subsystému Linux 2 pre tento operačný systém, informuje Engadget. Aktualizácia vyšla iba predvčerom, no prináša niekoľko dôležitých zmien. Windows Subsystem Linux 2 podporuje aj Hyper-V pre vytvorenie virtuálneho počítača s minimom linuxového jadra. Dostupný je aj pre Windows 10 Home.

Virtuálny stroj sa pritom zapne spolu s počítačom a na pozadí si ukrojí malú časť pamäte. Viac informácií, vrátane postupu pri inštalácii a o príkazoch sa môžu používatelia a členovia Insider programu dozvedieť aj na oficiálnom blogu Microsoftu. Nový subsystém je súčasťou verzií pre Windows 10 20H1, ktorý môže byť zverejnený v apríli budúceho roka, informuje How-to Geek.

Zdroj: Engadget, How-to Geek

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.