V súčasnosti nepadlo žiadne rozhodnutie o budúcich fázach investície Volvo Cars na Slovensku. Projekt bude realizovaný tak, ako bolo komunikované v minulosti. Upozornila na to automobilka v stanovisku k medializovaným informáciám, ktoré vychádzali zo zverejneného zámeru v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Ako viete, EIA je súčasťou povoľovacieho procesu, ktorý musí zahŕňať všetky potenciálne fázy projektu a ich dopad na životné prostredie. V súčasnosti však nepadlo žiadne rozhodnutie ohľadom budúcich fáz projektu. Projekt bude realizovaný tak, ako bolo komunikované v minulosti,“ uviedlo Volvo Cars.

Spoločnosť zverejnila svoj investičný zámer na enviroportáli tento týždeň. Avizuje v ňom vybudovanie závodu na výrobu automobilov s predpokladanou výrobnou kapacitou 250 000 elektrických vozidiel ročne v prvej fáze. Následná druhá fáza by podľa zámeru mohla zahŕňať ďalších 250 000 vozidiel ročne.

Príchod Volva a výstavby závodu na elektromobily pri Košiciach oznámilo ministerstvo hospodárstva 1. júla minulého roka. Plánovanú kapacitu závodu vtedy odhadli na 250 000 vozidiel za rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú