Spoločnosť Volvo Truck dostala od švajčiarskeho stavebného koncernu Holcim objednávku na 1000 elektrických kamiónov počas nasledujúcich siedmich rokov. Automobilka v pondelok uviedla, že ide o najväčšiu objednávku na elektrické nákladné vozidlá v jej histórii. Finančné podrobnosti dohody nezverejnila. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Prvých 130 kamiónov má Volvo dodať od štvrtého kvartála tohto roka do konca roka 2024. Vozidlá chce Holcim používať v rôznych európskych krajinách vrátane Francúzska, Nemecka, Švajčiarska a Británie.

Volvo Trucks si predsavzala zvýšiť do roku 2030 podiel elektrických kamiónov na celkovom predaji svojich nákladných áut na 50 %. Vzhľadom na očakávaný nárast dopytu po elektrických autách spoločnosť zvyšuje produkciu vo svojich troch závodoch vo Švédsku, Francúzsku a Nemecku. V treťom štvrťroku 2023 plánuje začať výrobu v Belgicku.

Volvo Trucks tiež pracuje na vývoji nákladných áut poháňaných vodíkom. Uviesť na trh ich plánuje v druhej polovici tohto desaťročia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú