Čakanie sa skončilo a Nintendo konečne odhalilo viac o pokračovaní jedného zo svojich najväčších herných hitov, Zelda: Breath of the Wild. Stalo sa tak počas včerajšej konferencie na E3, kde japonská spoločnosť v minútu a pol dlhej upútavke naznačila, akým smerom sa bude uberať hrateľnosť očakávanej RPG.

Druhá časť Breath of the Wild bola v krátkosti predstavená ešte v lete 2019, odvtedy sa však o novinkách zľahla zem a dokonca sa začali objavovať dohady, či Nintendo sequel nezrušilo. Teóriám je po včerajšej prezentácii koniec, okrem zasadenia totiž bolo odhalené, že očakávaná hra bude vydaná počas budúceho roka.

V pokračovaní sa opäť vrátime do kráľovstva Hyrule, hra bude tentokrát ladená omnoho vertikálnejšie a pozornosť pútajú predovšetkým lietajúce mestá a ostrovy. Návrat hlási obľúbený Link, tentokrát by sa mal postaviť dlhoročnému známemu záporákovi celej série, Ganondorfovi.

Fanúšikovia si čakanie na pokračovanie môžu skrátiť aj remasterom The Legend of Zelda: Skyward Sword z roku 2011, ktorý bude vydaný už na budúci mesiac, konkrétne 16. júla. Okrem krajšej grafiky bude obsahovať aj lepšiu schému ovládania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom