Tmavý režim dokáže ušetriť obrovské množstvo batérie. Najnovšie testy odhalili zaujímavú skutočnosť

S príchodom iOS 13 bol predstavený aj tmavý režim, ktorý je dostupný pre všetky Apple smartfóny, ktoré si tento najnovší OS nainštalujú. Využívať ho síce môžu všetci, no význam má len v prípade OLED displejov, kde dokáže ušetriť určité množstvo energie. Vďaka testu na YouTube kanále PhoneBuff môžme vidieť, aký veľký rozdiel to vytvorí na zariadení iPhone XS. 

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Ide o jednu z kľúčových vlastností, ktorá umožňuje predĺžiť výdrž batérie v prípade, ak má zariadenie OLED či AMOLED displej. V prípade smartfón Apple sú to iPhone X, XS a iPhone 11 Pro. Zvyšok zariadení ho môže využiť taktiež, no okrem estetickej funkcie nemá žiadnu ďalšiu. Ako píše portál Engadget, vo videu môžeš vidieť testovanie dvoch iPhonov XS, pričom jeden z nich má zapnutý tmavý režim a druhý nie.

Aby bolo testovanie čo najpresnejšie, hodnota jasu bola nastavená na 300 nitov a všetky úkony predvádzala robotická ruka so stylusom. A výsledok? Kým iPhone s bežným režimom (svetlým) skončil vybitý, rovnaký telefón s tmavým režimom mal ešte stále 30 % batérie.

Minimálne v smartfónoch od Apple má tmavý režim výrazný dopad na výslednú výdrž zariadenia a výrazne tak dokáže predĺžiť dobu medzi jednotlivými nabíjaniami. 

Zdroj: Engadget, Youtube