Z nového seriálu The Last of Us sa už po prvej epizóde stáva televízny fenomén a tvorcom sa v tomto prípade podarilo splniť neľahkú úlohu – uspokojiť náročných herných fanúšikov, no zároveň apokalyptickú novinku v zrozumiteľnej podobe predstaviť aj divákom, ktorí s hernou predlohou doposiaľ do kontaktu neprišli.

Úvod mal byť dokumentárny

Aj napriek vernej podobe s hrou sa autori Craig Mazin a Neil Druckmann nebáli od predlohy odkloniť, čo možno vidieť hneď v prvých minútach seriálu pri historickej televíznej debate, kde odborník na parazitické huby naznačuje čierny scenár pre ľudstvo, kým moderátor si z neho robí žarty.

Úvodná vsuvka divákov vďaka strachu z neznámeho okamžite zaujala a skvele dotvára atmosféru úvodnej epizódy, pôvodne však v seriáli vôbec nemala byť.

Ako informuje Screenrant, autori najskôr zvažovali otvoriť seriál dokumentárnou podobou, v ktorej ukážu, čo parazitická huba cordyceps dokáže spraviť so svojím hostiteľom. Najskôr ho napadne, následne z neho spraví svoju bábku, ktorá poslúcha každý príkaz a snaží sa nakaziť ďalších.

Autori chceli nebezpečného parazita predstaviť v štýle National Geographic, výsledok však podľa nich vyzeral nudne, akoby sa divák ocitol v škole na hodine biológie.

Craigovi Mazinovi sa však nepáčil ani úvod, ktorý mali pripravený a neustále rozmýšľal, ako do seriálu vkročiť. Myšlienku teda prepracoval a predstavil ju Neilovi Druckmannovi, ktorého myšlienka televíznej debaty oslovila a nakoniec sa dostala aj do seriálu.

Parazitická huba cordyceps naozaj existuje a autori sa pri nákaze inšpirujú skutočným scenárom. V skutočnom svete však parazit dokáže nakaziť iba mravce, pričom hostiteľa do 10 dní zabije.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP