Tesla zvýšila ceny Modelu 3. Zdraženie zasiahlo všetky verzie

Model 3 zdražel vo všetkých verziách a o stovky dolárov viac zaplatí zákazník aj za úplný základ, ktorý Tesla oficiálne na webe ani neponúka.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Po veľkých problémoch, ktoré mala Tesla pri výrobe Modelu 3, sa jej nakoniec podarilo produkciu vylepšiť, aby tak mohla priniesť zákazníkom to, na čo dlho čakali. Najnovším prekvapením spoločnosti je však zdražovanie práve tohto dostupného elektromobilu, ktorý je podľa informácií portálu Electrek drahší o 400 dolárov vo všetkých verziách. Najlacnejšia Tesla Model 3 tak na oficiálnom webe vyjde na 39 900 dolárov. 

Vyššie ceny platia pre všetky prevedenia Modelu 3 od 13. mája, no nevzťahujú sa na skladové zásoby vyrobené do 12. mája. Najlacnejší elektromobil Tesly tak bude po novom stáť 35 400 dolárov, no zákazník ho v oficiálnej ponuke nenájde. Pokiaľ si chce tento základ objednať, bude musieť telefonicky kontaktovať spoločnosť. Takéto zvýšenie ceny predaje príliš neohrozí, no Tesle môže priniesť vyšší zisk, ktorým by pokryla nedávne straty, informuje CNN.

Zdroj: Electrek, CNN

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.