Trhová hodnota amerického výrobcu elektrických áut Tesla sa opäť zvýšila. Upevnila si tak pozíciu najväčšej automobilky v Spojených štátoch.

Trhová kapitalizácia podniku sa v závere pondelkového (6. 7.) obchodovania vyšplhala až 170 miliárd USD (150,11 miliardy eur), čo je suma, ktorá prevyšuje trhovú kapitalizáciu všetkých troch konkurenčných automobiliek General Motors (GM) a Ford a Fiat Chrysler dohromady. Trhová hodnota Tesly prekonala kombinovanú hodnotu tzv. trojky z Detroitu – GM, Ford Motor a Fiat Chrysler – iba za päť obchodných dní do pondelka 6. júla.

Hodnota Tesly v každom z týchto dní vzrástla v priemere o 14 miliárd USD, čo je zhruba hodnota spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles. Akcie spoločnosti Tesla pôsobivo rastú a rýchlo sa zotavili aj z prudkých výpredajov súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu. Podporili ich aj výsledky za 2. štvrťrok, keď odbyt Tesly prekonal odhady Wall Street.

Skeptici síce tvrdia, že súčasné tempo rastu akcií Tesly je „odtrhnuté od reality“ a poháňa ho „sila príbehu“. Ale veľa veľkých inštitucionálnych investorov chce stále vlastniť aj akcie Tesly, čo podporuje ich rast. Akcie Tesly stúpli najmenej o 5 % počas štyroch z piatich obchodných dní do pondelka.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom