Takto vyzerá HarmonyOS 2.0 v beta verzii na Huawei P40. Veľké novinky (zatiaľ) nečakajme

Spoločnosť Huawei vydala pred pár dňami prvú beta verziu svojho vyvíjaného operačného systému HarmonyOS 2.0, ktorý chce používateľom smartfónov ponúknuť ako alternatívu k populárnemu Androidu. Krátko po sprístupnení bety pre vývojárov sa objavilo video, ktoré odhaľuje tento systém počas používania v modeli Huawei P40, informuje Gizchina.

Nový operačný systém od Huawei pre smartfóny zavítal v uplynulých dňoch v beta verzii do prvých modelov Mate 30 a P40. Práve vlajkové lode spoločnosti sú prvými, ktoré môžu Harmony OS 2.0 okúsiť ešte počas vývoja. Do finálnej a stabilnej podoby sa toho môže ešte veľa zmeniť, vrátane samotného používateľského prostredia systému.

Podľa jedného z prvých videí sa však aktuálne HarmonyOS 2.0 svojim spracovaním podobá na Android s nadstavbou EMUI, v používateľskom prostredí sa toho teda zrejme príliš veľa nezmenilo. Systém beží na Huawei P40 podľa zverejnených záberov bezproblémovo a rýchlo.

Finálna verzia by mala byť potom po ukončení bety vydaná zrejme na jar budúceho roka, v ktorom by sme mali vidieť už aj prvý komerčne predávaný Huawei smartfón s predinštalovaným systémom HarmonyOS 2.0.

Zdroj: Gizchina, YouTube

Pošli nám TIP na článok