Spoluzakladateľ Facebooku bojuje za rozpad spoločnosti. Mark Zuckerberg má príliš veľkú moc

Chris Hughes, spoluzakladateľ najväčšej sociálnej siete na svete, bojuje za rozpad Facebooku. Podľa neho má Mark Zuckerberg až príliš veľkú moc, píše CNET.

Hughes v posledných týždňoch diskutoval s predstaviteľmi vlády USA a regulačnými orgánmi, ktoré aktuálne skúmajú, či nemá Facebook až príliš veľkú silu na trhu. Tvrdí, že by mali Facebook oddeliť od Instagramu a Whatsappu, ktoré sociálna sieť odkúpila.

Na niektorých stretnutiach s vládnymi predstaviteľmi sa prezentoval 39-stranovou prezentáciou, ktorá ukazuje dôvody na právny postup na rozpad sociálnej siete a čerpá z desaťročí precedensu protimonopolného práva v USA, píše The Washington Post. Ťažiskom prípadu je, že masívna používateľská základňa Facebooku z neho spravila monopol. Viac ako 2,7 miliardy ľudí totiž používa Facebook, Instagram alebo Whatsapp aspoň raz mesačne.

Zobraziť celú galériu (1)
Chris Hughes / Zdroj: Youtube / CBS This Morning

Facebook zatiaľ na situáciu neodpovedal, no sociálna sieť tvrdila, že rozpad spoločnosti nevyrieši jej problémy, ako napríklad dohľad nad nenávistnými prejavmi a zasahovanie do volieb.

Zdroj: CNET, The Washington Post

Pošli nám TIP na článok