Ministerstvo hospodárstva (MH) SR a Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) spúšťajú komunikačnú kampaň na podporu šetrenia energiami pod názvom Poďme šetriť spolu. Oznámil to v pondelok na tlačovej besede minister hospodárstva Karol Hirman, za účasti generálneho riaditeľa SIEA Stanislava Jurikoviča. Poradiť spotrebiteľom so znižovaním spotreby energií môže okrem pracovísk SIEA aj internetová stránka setrimeprenas.sk.

„Oddnes štartujeme informačnú kampaň ´Šetríme pre nás´, ktorá je zameraná na šetrenie energiami v domácnostiach. MH SR spolu so SIEA chce v tomto, už zimnom období informovať a motivovať všetkých k šetreniu s energiami, či už je to elektrina, plyn alebo teplo. Považujem to za tému, ktorá je veľmi, veľmi dôležitá,“ podčiarkol Hirman.

Jurikovič pripomenul, že SIEA poskytuje bezplatné poradenstvo v oblasti šetrenia energiami už od roku 2010. „Máme klientske centrá v krajských mestách – v Bratislave, Banskej Bystrici, v Trenčíne, Žiline a Košiciach. Súčasťou kampane bude preto aj poskytovanie bezplatného energetického poradenstva,“ priblížil.

„Pripravuje sa rozhlasová a televízna kampaň, ktorá bude informovať a konkrétnych typoch šetrenia pre jednotlivé skupiny spotrebiteľov. Hovoríme o domácnostiach, ako aj o podnikoch, ale aj o mestách a obciach. Poradenstvo bude širokospektrálne venované každému,“ dodal generálny riaditeľ SIEA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú