Jazdiť výrazne nad maximálny povolený limit určite nie je rozumné. Všetko si však natočiť a potom zverejniť na svojich sociálnych sieťach, ale hraničí s čistým bláznovstvom.

Napriek tomu presne takto konala posádka starého BMW, na čele s 21-ročným mužom z okresu Hlohovec.

Vodiča prezradil jeho kamoš

Polícia na Facebooku informuje, že jeho kamarát nahral video z ich šialenej jazdy na TikTok. Polícia na základe klipu začala konať a muži z diaľničného oddelenia v Trnave vypátrali aj samotného vodiča.

„Na základe videa zverejneného na sociálnej sieti museli zistiť nielen meno samotného vodiča, ale aj to, kedy a kde šialenú jazdu predvádzal,“ uvádza administrátor profilu polície.

CHVÍĽA POCHYBNEJ SLÁVY VYŠLA MLADÍKA DRAHO ZA VOLANTOM SA TAKTO NEHAZARDUJE

CHVÍĽA POCHYBNEJ SLÁVY VYŠLA MLADÍKA DRAHO, ZA VOLANTOM SA TAKTO NEHAZARDUJE Policajtom z diaľničného oddelenia v Trnave sa podarilo stotožniť 21 ročného nezodpovedného vodiča, z okresu Hlohovec. Za neuveriteľný hazard, ktorý predviedol za volantom auta BMW, dostal mastnú pokutu a rok a pol si nesmie sadnúť za volant. ZA VOLANTOM PREDVIEDOL TROJITÉ KOMBO Koncom augusta stihol mladý vodič za pár minút, počas ktorých prešiel po diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou: ➡️ prekročiť povolenú rýchlosť o 90 km/h➡️ predbiehať vozidlá sprava➡️ obsluhovať mobilný telefón DIAĽNIČIARI MLADÍKA VYPÁTRALI Policajti boli na začiatku septembra postavení pred neľahkú úlohu. Na základe videa zverejneného na sociálnej sieti museli zistiť nielen meno samotného vodiča, ale aj to, kedy a kde šialenú jazdu predvádzal. Stotožniť hazardéra bolo síce „na dlhé lakte“, ale nakoniec sa kolegom podarilo mladíka vypátrať. Priznanie a oľutovanie jeho nebezpečnej jazdy v žiadnom prípade takéto konanie neospravedlňuje. Neohrozil totiž len seba, ale celú posádku, za ktorú niesol zodpovednosť a samozrejme aj ostatných, nevinných účastníkov premávky. Polícia o vodičovi rozhodovala v správnom konaní. Namiesto obdivu od kamarátov odišiel s pokutou 700 eur a 18 mesačným zákazom šoférovania. Apelujeme najmä na mladých vodičov, aby zbytočne za volantom nehazardovali a pre pár „lajkov“ neriskovali životy a zdravie všetkých naokolo. Myslite na to, že takáto jazda máva často fatálne následky. Potom už nikoho množstvo „followerov“ zaujímať nebude.Video zdroj: TikTok

Posted by Polícia SR – Trnavský kraj on Wednesday, December 22, 2021

Všetky úkony vraj boli „na dlhé lakte“, priznáva polícia. Predpokladáme, že sa jej podarilo vypátrať majiteľa tik-tokového profilu, ktorý potom vodiča pomohol usvedčiť.

Prekročenie povolenej rýchlosti o 90 km/h, predbiehanie vozidiel sprava a obsluhovenie mobilného telefónu – tak znie výpočet priestupkov, ktoré narátali policajti.

Prišiel o vodičák

Video sa k nim dostalo ešte na začiatku septembra. Podľa mužov zákona sa mal vodič nakoniec k činu priznať a oľutovať ho, čo nepochybne prácu polície uľahčilo.

Ako totiž podotýkajú niektorí ľudia v komentároch, snaha vymerať pokutu len na základe údajov z tachometra a nie certifikovaného radaru by v prípade, že by muž „nespolupracoval“, zrejme nakoniec nemusela stačiť.

Podľa statusu polície mladík zo správneho konania odišiel s pokutou 700 eur a 18-mesačným zákazom šoférovania. Polícia tiež apeluje na mladých vodičov, aby nič podobné neskúšali a už vôbec nie pre slávu na sociálnych sieťach.

V starom aute

Z videa je zrejmé, že ide o trojprúdový úsek diaľnice medzi Bratislavou a Trnavou. Mladíci podľa všetkého sedia v BMW radu 5 (E39), ktorý sa vyrábal medzi rokmi 1995 a 2003. S najväčšou pravdepodobnosťou teda ide o vyše 20-ročné vozidlo, ktorého pasívna či aktívna bezpečnosť (a nepochybne ani technický stav) sa už ani v najmenšom nemôžu rovnať moderným, o tri až štyri generácie mladším vozidlám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú