Modely značky Škoda Auto si za 30 rokov jej pôsobenia na Slovensku kúpilo viac ako 620-tisíc Slovákov. Ako ďalej informuje spoločnosť pri oslave svojho výročia, vďaka tomu bola trhovou jednotkou prakticky od začiatku svojho pôsobenia na samostatnom slovenskom trhu. Aktuálne ponúka Škoda Auto slovenským motoristom celkovo osem modelov v 35 prevedeniach.

Značka Škoda na domácom trhu prešla obrovský kus cesty a aj vďaka našim partnerom a zákazníkom sme vyrástli na dlhodobú trhovú jednotku s najširšou sieťou autorizovaných predajní a servisov na Slovensku,“ uviedol riaditeľ Škoda Auto Slovensko Jaroslav Hercog.

Slovenský importér ponúkal v čase príchodu na náš trh model Favorit, respektíve jeho kombi verziu Forman. V roku 1994 prišla na trh Škoda Felicia. Za päť rokov predaja sa pre jeden z jej variantov rozhodlo viac ako 120-tisíc šoférov. V roku 1997 doplnil ponuku jeden z najpopulárnejších modelov Octavia, na prelome milénia zase Fabia. Tá sa s vyše 200-tisíc predanými kusmi stala historicky najobľúbenejším vozidlom Slovákov.

V prvom desaťročí tohto tisícročia Škoda rozšírila svoje portfólio ponúkaných vozidiel o Superb, Roomster či vôbec prvé SUV značky s názvom Yeti. V druhom desaťročí následne začala modelovú ofenzívu a v roku 2011 rozšírila ponuku o najmenší model Citigo. V roku 2016 pribudol model Kodiaq, o rok neskôr nasledoval menší súrodenec Karoq a v roku 2019 pribudol najmenší crossover Kamiq a Scala. Nateraz najnovším prírastkom je elektrický model Enyaq iV.

Škoda Auto je súčasťou koncernu Volkswagen. Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, ale výrobné kapacity má aj v Číne, v Rusku, na Slovensku a v Indii, a to väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev. Celosvetovo zamestnáva 45 000 ľudí a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP