Slovensko čaká tento víkend plošné testovanie obyvateľov na koronavírus. Stále však nie je zabezpečený dostatok odborného personálu, a tak sa Ministerstvo obrany rozhodlo rozoslať ďalšiu SMS správu všetkým Slovákom a nájsť zvyšných lekárov alebo študentov medicíny.

Aktualizácia 20:20:

Ministerstvo obrany dnes rozoslalo rovno ďalšiu SMS správu, ktorá podobne ako minulý týždeň vyzýva občanov SR na účasť na víkendovom celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Fontech

Správa tiež uvádza, že lokácia všetkých odberných miest je dostupná na stránke somzodpovedny.sk a otvorené sú ktoré sú od piatka do nedele v časoch od 7 do 20 hodiny. Výsledok testu sa dozvieš do 30 minút po testovaní v zalepenej obálke s inštrukciami.

Pôvodný článok:

Pilotná fáza testovania prebehla minulý víkend, kedy sme taktiež dostali SMS od štátu, ktorá vyzývala na účasti na prvotnom testovaní. Celoslovenské testovanie, ktoré sa bude konať tento víkend, však nie je stále plnohodnotne obsadené dostatočným počtom zdravotníkov, a tak sa Ministerstvo rozhodlo pre rozosielanie ďalších SMS.

„Ak ste zdravotník alebo študent medicíny, pomôžte pri plošnom testovaní na COVID-19 a chráňte tak seba a svojich blízkych. Viac na www.somzodpovedny.sk,“ píše sa v texte SMS. Zdravotnícky personál sa môže hlásiť na 16 regionálnych veliteľstiev, ktorých kontakty sú uverejnené na stránke somzodpovedny.sk.

Okrem lekárov, sestier či zdravotníckych záchranárov môžu v tíme s týmito pracovníkmi výtery vykonávať aj pôrodná asistentka, zdravotnícky laborant, študenti medicíny 5. a 6. ročníka či študenti ošetrovateľstva 2. a 3. ročníka.

Činnosti súvisiace s s diagnostikovaním testu môžu vykonávať napríklad zubný lekár, farmaceut, fyzioterapeut, dentálna hygienička, psychológ a mnohé iné profesie, ktoré taktiež nájdeš na spomínanej stránke somzodpovedny.sk.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú