RTVS sprostredkovala v sobotu 30. mája v talkshow Experiment špeciál priamy prenos pilotovaného letu z americkej Floridy. Štart vesmírnej misie Demo-2 s ľudskou posádkou prilákal k obrazovkám RTVS 199 000 divákov s podielom na trhu 9,2 % v cieľovej skupine 12+, čím sa relácia stala najsledovanejším tohtoročným programom Dvojky mimo športových prenosov.

Už prvý pokus v stredu 27. mája si pozrelo 98 000 divákov a na Dvojke patril k najsledovanejším programom dňa. Let sa nakoniec pre nepriaznivé počasie neuskutočnil a preložil sa na sobotu.

Diváci aj pri druhom pokuse zažívali napätie do poslednej chvíle, keďže hrozilo, že sa štart pre počasie opäť presunie. RTVS bola pripravená aj na tretí pokus. V čase najsledovanejšej minúty sobotného vysielania Experimentu špeciál bolo pri obrazovkách Dvojky 306 000 divákov.

SpaceX

Na Facebooku RTVS a Dvojka má stream sobotného vysielania doposiaľ vyše 61 000 pozretí. Stredajší priamy prenos na Facebooku má podnes viac ako 21 000 pozretí. Let rakety Falcon 9 s modulom Crew Dragon a následné dokovanie sme sledovali aj v redakcii, kde sme priniesli komentovaný prenos udalostí. Na Slovensku sa však objavil aj hoax, ktorý tvrdí, že pri vývoji modulu pomáhala SpaceX aj firma z Detvy.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom