Po úspešnom živom prenose štartu misie Demo-2 sa diváci RTVS môžu tešiť na priamy prenos návratu posádky na Zem. Špeciálne vydanie talkshow o vede EXPERIMENT s podtitulom Naživo návrat na Zem prinesie na obrazovky Dvojky už túto nedeľu 2. augusta o 20:10.

Počas návratu z vesmíru budú môcť astronauti pristáť na siedmych rôznych miestach pri pobreží USA. Miesto pristátia sa vyberie na základe výpočtov odborníkov z NASA v deň misie na základe aktuálneho počasia a ideálnych podmienok. Na každom zo siedmich stanovíšť bude pripravený 40-členný tím z NASA, ktorý následne vyloví modul s kozmonautmi z oceánu.

„Maximálna teplota pristávacieho modulu Crew Dragon počas pristávacieho manévru bude 3500 stupňov. Pri pristávaní budú použité 2 sady padákov. Všetko budeme sledovať naživo,“ hovorí Matej Novák, dramaturg relácie Experiment.

Celý priebeh pristávania bude v štúdiu komentovať astronóm Jiří Šilha z Katedry astronómie, fyziky Zeme a meteorológie Univerzity Komenského s moderátorom Gregorom Marešom.

„Veľmi sa teším na toto špeciálne vydanie relácie Experiment. Živé vysielanie štartu misie Demo-2 bolo pre nás aj pre divákov ako televízny thriller. Nikto nevedel ako to dopadne a všetci sme boli v napätí. Diváci si sami vyžiadali, že chcú vidieť aj pokračovanie. Som zvedavý a teším sa na dávku napätia pri sledovaní návratu posádky naspäť na Zem,“ neskrýva nadšenie Gregor Mareš.

Špeciálne vydanie relácie EXPERIMENT: Naživo návrat na Zem budú diváci môcť sledovať aj on-line na webe www.rtvs.sk a tiež na facebookovom profile RTVS.

Zdroj: TS RTVS

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom