Už tento piatok o 11:49 nášho času nás čaká druhý let modulu Crew Dragon Endeavour, na ktorom leteli astronauti Doug Hurley a Bob Behnken počas historického prvého letu SpaceX s posádkou v máji 2020. Misiu Crew-2, ktorej súčasťou je aj európsky astronaut Thomas Pesquet, bude vysielať aj RTVS.

Astronauti Robert Kimbrough, K. Megan McArthurová, Akihiko Hošide a Thomas Pesquet v piatok zároveň poletia na rovnakej rakete, ktorá vyniesla na ISS posádku Crew-1 v novembri minulého roka.

Vysielanie letu začne na Dvojke už v v piatok 23.4. o 11:30, pričom televízia má pripravený aj exkluzívny obsah s astronautom Thomasom Pesquetom, s ktorým sa rozprávala pred letom na ISS. Sledovať budeš môcť naživo štart rakety, za ktorým bude nasledovať relácia o fungovaní Medzinárodnej vesmírnej stanice.

🚀EXPERIMENT ŠPECIÁL: NAŽIVO DO VESMÍRU▶️ ŠTVRTOK 11:45 DVOJKAMimoriadne vysielanie k druhému letu Crew Dragon spoločností NASA a SpaceX. Na palube bude aj európsky Astronaut Thomas Pesquet, s ktorým sme sa exkluzívne rozprávali necelý týždeň pred letom na ISS. Naživo prinesieme štart rakety a priblížime fungovanie Medzinárodnej vesmírnej stanice. Nebude chýbať súťaž a divácke otázky na našich hostí.

Posted by Experiment on Sunday, April 18, 2021

Posledný let SpaceX sme videli ešte začiatkom apríla, kedy sa spoločnosť pokúsila o prekonanie rekordu v opakovanom použití prvého stupňa rakety Falcon 9.

Ďalšie články:

Zdroj: Facebook / RTVS

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom