Startup Rivian, ktorý produkuje elektrické vozidlá, získal nové investície vo výške 2,5 miliardy dolárov (2,2 miliardy eur).

Spoločnosť má už kontrakt s Amazonom na výrobu 100-tisíc elektrických dodávok s plánovaným začiatkom od budúceho roka v bývalom závode Mitsubishi v Normale v štáte Illinois. Nedávno predstavila aj nový elektrický pick-up a vozidlo SUV, ktoré by mali byť v predaji už na budúci rok.

Spoločnosť v piatok oznámila, že medzi jej novými investormi sú Soros Fund Management, Coatue, Fidelity Management and Research a Baron Capital Group. Firmy Amazon a BlackRock, ktoré investovali už predtým, sa zapojili opäť, uviedol Rivian.

Americká automobilka Ford investovala v apríli 2019 do startupu Rivian pol miliardy dolárov s cieľom spoločne vyrábať elektromobily Ford. Amazon investoval vlani vo februári 700 miliónov dolárov. Rivian sústreďuje svoju činnosť najmä v San Jose a Irvine v Kalifornii, má však aj veľké inžinierske a administratívne centrum pri Detroite. Spoločnosť zamestnáva približne 2 300 ľudí.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom