Rivian získal nové významné investície. Do elektromobilov opäť investoval aj Amazon

Startup Rivian, ktorý produkuje elektrické vozidlá, získal nové investície vo výške 2,5 miliardy dolárov (2,2 miliardy eur).

Spoločnosť má už kontrakt s Amazonom na výrobu 100-tisíc elektrických dodávok s plánovaným začiatkom od budúceho roka v bývalom závode Mitsubishi v Normale v štáte Illinois. Nedávno predstavila aj nový elektrický pick-up a vozidlo SUV, ktoré by mali byť v predaji už na budúci rok.

Spoločnosť v piatok oznámila, že medzi jej novými investormi sú Soros Fund Management, Coatue, Fidelity Management and Research a Baron Capital Group. Firmy Amazon a BlackRock, ktoré investovali už predtým, sa zapojili opäť, uviedol Rivian.

Americká automobilka Ford investovala v apríli 2019 do startupu Rivian pol miliardy dolárov s cieľom spoločne vyrábať elektromobily Ford. Amazon investoval vlani vo februári 700 miliónov dolárov. Rivian sústreďuje svoju činnosť najmä v San Jose a Irvine v Kalifornii, má však aj veľké inžinierske a administratívne centrum pri Detroite. Spoločnosť zamestnáva približne 2 300 ľudí.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článok