Sociálna sieť Reddit v nedeľu (13. 12.) oznámila, že kúpi platformu pre krátke videá Dubsmash. Je tak ďalšou z firiem, ktorá sa snaží replikovať úspech čínskej aplikácie na zdieľanie videí TikTok. Finančné podmienky transakcie neboli zverejnené, ale hovorkyňa Redditu uviedla, že akvizícia je založená na kombinácii hotovosti a akcií.

Úspech TikToku, dcéry čínskej spoločnosti ByteDance, podnietil mnoho firiem v oblasti sociálnych médií, aby na svoje platformy pridali službu zdieľania krátkeho videa. Spoločnosť Snapchat napríklad v novembri zaviedla „Spotlight“ a sociálna sieť Facebook začiatkom tohto roka zaviedla „Instagram Reels“.

Reddit v príspevku na svojom blogu informoval, že dohoda poskytne jeho užívateľom, ktorí už môžu nahrávať a streamovať videá, prístup k nástrojom Dubsmash na úpravu a vytváranie krátkych videí.

Spoločnosť so sídlom v San Franciscu dodala, že Dubsmash si zachová svoju vlastnú platformu a značku. Celý tím Dubsmash vrátane spoluzakladateľov Suchita Dasha, Jonasa Drüppela a Tima Spechta sa pripojí k Redditu. Podľa Redditu zverejňuje video každý deň približne 30 % užívateľov spoločnosti Dubsmash. Vo vyhlásení sa pritom nehovorí, koľko má užívateľov.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom