Raspberry Pi 4 prináša najväčší nárast výkonu doteraz. Má 4-krát viac RAM ako ktorýkoľvek model predtým

Raspberry Pi Foundation oficiálne predstavuje novú verziu obľúbeného minipočítača Raspberry Pi 4. Prináša viacero vylepšení pričom si dokázal zachovať veľmi priaznivú cenovku na hranici 30 €.

Ako informuje The Verge, Raspberry Pi 4 prináša viacero vylepšení. Na minipočítači tentoraz nájdeme rýchlejší procesor, grafiku a Ethernetové pripojenie. Nechýba duálne Wi-Fi, dva HDMI výstupy či dva USB 3 porty. Zaujímavosťou je navýšenie RAM pamäte, ktorá tentokrát poskytne 4 GB kapacitu. To je presne 4-krát viac ako poskytol ktorýkoľvek model predtým. Kompletné špecifikácie si môžeš pozrieť nižšie.

Zobraziť celú galériu (2)
Fontech na základe špecifikácii uvedených portálom The Verge

Raspberry Pi 4 je už aktuálne dostupné na trhu, pričom je ho možné zakúpiť vo verziách s 1, 2 alebo 4 GB RAM pamäte za 30, 39, respektíve 48 € v najvyššej konfigurácii. Práve v najvyššej konfigurácii môže byť pre zbehlého používateľa Raspberry Pi 4 takmer dokonalou náhradou za klasický počítač.

Ako uvádza portál Tom’s Hardware, minipočítač zvládne bežné každodenné úkony ako prehliadanie webu, ľahkú úpravu obrázkov pomocou aplikácie GIMP či prácu s dokumentmi a tabuľkami pomocou Libre Office

Zdroj: The Verge

Pošli nám TIP na článok