Americký výrobca polovodičov Qualcomm v utorok oznámil, že bude dodávať čipy pre informačno-zábavné systémy v automobiloch nemeckých luxusných značiek Mercedes a BMW. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Qualcomm je popredným dodávateľom čipov používaných v smartfónoch, ale tento trh sa za uplynulý rok prepadol.

Spoločnosť však spolupracuje aj s výrobcami automobilov na čipoch pre rôzne funkcie vo vozidlách od informačných a zábavných systémov až po pokročilé asistenčné systémy pre vodiča. Jej tržby z automobilového priemyslu tak v predchádzajúcom štvrťroku vzrástli o 13 %, a to aj napriek tomu, že dodávky pre smartfóny zaostali za odhadmi analytikov.

Qualcomm dodá BMW čipy pre hlasové príkazy a dodá aj čipy pre ďalšiu verziu modelov Mercedes triedy E, ktorá bude dostupná v USA v roku 2024.

Spoločnosť očakáva, že do roku 2026 bude mať príjmy z automobilového sektora vo výške 4 miliárd USD (3,70 miliardy eur) a do konca dekády vzrastú na 9 miliárd USD, povedal generálny riaditeľ Cristiano Amon v rozhovore na mníchovskom veľtrhu mobility IAA.

Americký výrobca čipov koncom roka 2022 uviedol, že automobilový priemysel sa stáva významným zdrojom jeho príjmov vďaka produktu Snapdragon Digital Chassis, ktorý používajú výrobcovia vozidiel a ich dodávatelia pre technológiu asistovanej a autonómnej jazdy, ako aj informačno-zábavný systém a cloudové služby.

„Jednou z vecí, na ktoré sa spoločnosť zameriava, je nájsť nové oblasti rastu a jednou z týchto oblastí je automobilový priemysel,“ povedal Amon.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú