Pápež František pridal svoj hlas ku kampani zameranej proti spochybňovaniu očkovania. Vakcíny pritom označil za bezpečné, účinné a tiež sú podľa neho „skutkom lásky“.

Video, ktoré zverejnili v stredu, je zamerané na globálne publikum, v prvom rade je však adresované obyvateľom amerického kontinentu. Účinkuje v ňom šesť kardinálov a arcibiskupov zo Severnej, Strednej a Južnej Ameriky a tiež samotný pápež, ktorý pochádza z Argentíny. Vzniklo v spolupráci Vatikánu a spoločnosti Ad Council, ktorá má na konte sériu reklám propagujúcich očkovanie v snahe presvedčiť naň čo najviac ľudí.

František v ňom hovorí, že „byť zaočkovaný vakcínami schválenými kompetentnými úradmi, je skutkom lásky“ a rovnako je podľa neho skutkom lásky aj prínos k tomu, aby sa dala zaočkovať väčšina ľudí. „Očkovanie je jednoduchá, no zmysluplná cesta k presadzovaniu spoločného dobra a vzájomnej starostlivosti, najmä o najzraniteľnejších,“ dodal.

Pápež už na začiatku pandémie zdôrazňoval dôležitosť zabezpečenia rovného prístupu k vakcínam, najmä pre chudobných. Zoči-voči rastúcemu skepticizmu v súvislosti s očkovaním, najmä medzi náboženskými konzervatívcami, sa Vatikán zaviazal k snahe prekonať pochybnosti a podporiť očkovanie. Vatikán vyhlásil, že pre katolíkov je morálne prijateľné dať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú