Na celom svete je už viac ako 307 200 nakazených novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19. Podľahlo mu vyše 13-tisíc osôb. Viac ako 92-tisíc sa už vyliečilo, prevažná väčšina z nich v Číne. Práve v tamojšom meste Wu-chan, pôvodnom epicentre celosvetovej pandémie nového koronavírusu, už štvrtý deň po sebe nezaznamenali žiadny nový prípad nákazy.

Spomedzi európskych štátov je na tom najhoršie Taliansko, ktoré potvrdilo viac ako 53-tisíc nakazených a vyše 4800 mŕtvych. Rusko v nedeľu potvrdilo, že do krajiny pošle deväť lietadiel Il-76, ktoré privezú okrem vybavenia aj zdravotnícky personál. Prezident Vladimir Putin v sobotu telefonoval s talianskym premiérom.

Mapa Slovenska + prehľad o dopade koronavírusu ––>TU<––

Česká republika pošle do Talianska približne 100-tisíc rúšok a respirátorov, ktoré počas týždňa zhabali súkromnej firme. Minister vnútra Jan Hamáček ozrejmil, že 101 600 rúšok a respirátorov poslal čínsky Červený kríž čínskym občanom žijúcim v Taliansku a ospravedlnil sa za celú situáciu a prípadom sa zaoberá polícia.

Španielske úrady v nedeľu informovali, že za jeden deň im pribudlo vyše 3600 infikovaných, ktorých je v krajine celkovo 28 572. Zomrelo tam už 1720 osôb.

Ďalšie články o koronavíruse:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom