Snímače fotoaparátov naberajú na množstve pixelov, a tak máme aj v lacnejších smartfónoch k dispozícii čoraz vyššie rozlíšenie. Svoj nový kúsok teraz ukázala aj Nokia, ktorá dodal modelu X71 slušnú výbavu s ohromným fotoaparátom a primeranú cenovku.

Najnovší smartfón v podaní Nokie a HMD Global prichádza so 6,39″ FullHD+ displejom s pomerom strán 19.3:9 a dierou pre predný 16 MPx selfie fotoaparát, informoval The Verge. Do strednej kategórie ho radí jeho hlavná výbava, ktorou je procesor Snapdragon 660 v spojení so 6 GB RAM. Pre osobné súbory je dostupných 128 GB ROM s možnosťou rozšírenia cez microSD kartu. Zdrojom energie je slušná 3 500 mAh batéria s rýchlym 18 W nabíjaním. Operačný systém Android 9.0 Pie je dostupný v čistej verzii bez nadstavby.

Hlavným lákadlom je však 48 MPx hlavný snímač v triple fotoaparáte s logom spoločnosti Zeiss. Širokouhlý objektív dostal 8 MPx rozlíšenie a teleobjektív má 5 MPx. Pod zostavou fotoaparátov je umiestnený snímač odtlačkov prstov, informoval portál GSMArena. Nokia však našla v konštrukcii miesto aj pre 3.5 mm audio jack. Výrobca ocenil model X71 na 345 €, pričom dostupný by mal byť už od 30. apríla. Na globálnom trhu sa však bude táto novinka predávať ako Nokia 8.1 Plus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP