Videoherné svety sú čím ďalej tým príťažlivejšie pre filmový priemysel. Po niekoľkých projektoch univerza Resident Evil sa dočkáme aj hranej adaptácie jednej z najúspešnejších českých hier, Kingdom Come: Deliverance, informuje portál Variety.

Hra od Warhorse Studios patrí medzi pravé české poklady, kedy Kingdom Come: Deliverance predalo do dnešného dňa viac ako 3 milióny kusov. To sa jej podarilo reálnym a relatívne historicky presným vyobrazením českého kraja v 14. storočí.

Momentálne sa nevie, či pôjde o seriál alebo o celovečerný film. Na projekte bude pracovať bývalý riaditeľ Netflixu, Erik Barmack, spolu s Warhorse Studios. Produkcia momentálne hľadá scenáristov a režisérov, ktorých sa Barmack snaží nájsť najmä mimo USA.

Hra v roku 2018, kedy vznikla, zbierala vysoké hodnotenia a nezanedbateľnej popularite sa tešila aj na rôznych streamovacích platformách. Bližšie informácie o audiovizuálnom projekte, ako napríklad, či sa produkcie zúčastní aj hlavný dizajnér hry, Daniel Vávra, známe nie sú.

Zdroje: Twitter, Variety

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú