Dva mesiace pred konečným termínom na online pripojenie elektronických registračných pokladníc na systém finančnej správy (eKasa), si túto povinnosť najlepšie plnia podnikatelia v doprave. Najmenší počet pripojených pokladníc je v sektore ubytovacie a stravovacie služby, informovala v utorok Finančná správa (FS) SR. V starom systéme eviduje tržby ešte stále okolo 80.000 elektronických registračných pokladníc z celkového počtu asi 220.000.

Podľa hovorkyne Finančného riaditeľstva SR Ivany Skokanovej je pripojených do systému eKasa približne 74 % pokladníc v sektore doprava. Veľmi dobre sú na tom aj prevádzky v oblastiach ako výroba, zdravotníctvo, vzdelávanie, kozmetické a kadernícke služby. Vo všetkých týchto sektoroch presahuje podiel pripojených pokladníc v systéme eKasa 60 %.

Na druhej strane, v sektore ubytovacie a stravovacie služby, v ktorom sa nachádza približne 10 % všetkých pokladníc na trhu, eviduje tržby cez eKasu iba približne 45 % z nich. V sektore veľkoobchod, do ktorého patrí približne 11 % všetkých pokladníc na trhu, eviduje tržby v eKase približne 51 % pokladní z tohto sektoru,“ povedala Skokanová.

Najviac nepripojených pokladníc je však stále v sektore maloobchod, kde sa nachádza 27 % všetkých pokladníc celého trhu. „Počet nepripojených pokladníc sa pohybuje na úrovni 44 % z nich,“ dodala Skokanová.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom