Muska zažaloval britský potápač. Vynálezca ho označil za pedofila, no teraz tvrdí, že svoju poznámku myslel inak

Elon Musk nie je len celosvetovo uznávaným inovátorom, ale aj známym búrlivákom, ktorý nemá problém verejne sa pohádať so svojimi kritikmi. Jeho najnovší spor sa dostal až na súd v Los Angeles, kde ho zažaloval britský potápač Vernon Unsworth za to, že ho Musk označil v nahnevanom príspevku na svojom twitterovom účte za pedofila. Muskovi obhajcovia súdu tento týždeň odovzdali jeho stanovisko, v ktorom tvrdí, že označenie „pedo-chlapík“ (pedo guy), ktoré na potápača použil, znamená niečo iné ako pedofil.

Výmena ostrých stanovísk medzi Muskom a Unsworthom sa odohrala v roku 2018 počas drámy v thajskej jaskyni, kde bol uväznený tím mladých thajských futbalistov a celý svet so zatajeným dychom sledoval, či sa ich podarí vyslobodiť z jaskyne skôr, ako ju úplne zaplaví voda.

Unsworth sa vtedy podieľal na záchranných operáciách a hádka medzi ním a Muskom sa odohrala po tom, ako mu známy vynálezca ponúkol pomoc a britský potápač ju odmietol. V rozhovore na spravodajskej stanici CNN vtedy Muskovi odkázal, že si iba robí reklamu a že ponorka, ktorú na záchrannú misiu ponúka, je pre tento prípad úplne nevhodná a má si ju „strčiť tam, kde to bolí“.

Musk na jeho vyjadrenia vzápätí zareagoval nahnevaným príspevkom na Twitteri, v ktorom ho – aspoň podľa všeobecnej mienky – označil za pedofila.

V dokumentoch, ktoré tento týždeň odovzdal súdu, však tvrdí, že v Juhoafrickej republike, kde vyrastal, sa „slovíčko ´pedo´ bežne používa na označenie odporného starého muža“. „Používa sa to na opis výzoru alebo správania sa osoby, nie na jej obvinenie z pedofílie,“ argumentuje Musk. Začiatok procesu, v ktorom chce britský potápač vysúdiť od Muska odškodnenie vo výške 75-tisíc dolárov (v prepočte približne 66 750 eur), je stanovený na 2. decembra.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článok