Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom svojej Facebookovej stránky Hoaxy a podvody upozorňuje, že nenávistné komentáre na sociálnych sieťach a schvaľovanie trestného činu sú taktiež trestné.

Ďalej verejnosť upozornili, že takéto prípady preposielajú svojim kolegom z NAKA. „Všetky nenávistné komentáre, ako aj prejavy schvaľujúce trestné činy, preposielame kolegom z NAKA, ktorí ich obsah vyhodnocujú,“ uviedli vo svojom príspevku.

Príspevkom reagujú na mladého muža, ktorý v otrasnom prejave pravdepodobne schvaľoval konanie strelca zo Zámockej, kontext jeho komentára však nebol konkretizovaný. „V prípade, že zhodnotia, že by mohlo ísť o priestupok alebo trestný čin, budú voči konkrétnej osobe ďalej postupovať v zmysle platnej legislatívy,“ pokračovali policajti.

Sme zvedaví, či Kiko bude taký hrdina aj naďalej,“ uzavreli svoj príspevok. Problematiku sociálnych sietí včera rozoberali aj osobnosti politického diania.

Politici chcú ukončiť anonymné diskusie

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) a poslanec Národnej rady (NR) SR a podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický sa zhodli, že anonymné diskusie na sociálnych sieťach či pod článkami by sa mali skončiť. Kamenický v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy uviedol, že by bolo vhodné, aby sa vedelo, kto čo napíše.

Nevidím absolútne žiaden prínos, aby si pod článkami ľudia išli ventilovať svoje nenávistné prejavy k akejkoľvek komunite,“ povedala Remišová. Tvrdí, že sa to nedá ani čítať, to isté sa podľa nej deje aj na sociálnych sieťach. Mnohé z anonymných profilov na sociálnych sieťach sú podľa Kamenického politické profily a šíria nenávisť.

Ja som za to, aby nebola anonymita, nech sa vie, kto čo napíše. Ale nemôže to byť o tom, že niekto bude mať patent na rozum a bude určovať, čo ľudia na sociálnych sieťach môžu alebo nemôžu písať,“ povedal.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP