V poslednom čase sa tento gigant z Redmontu púšťa do ďalších open-source projektov, v ktorých vývojárom prináša možnosť zúčastniť sa na vývoji jeho softvéru. Zdrojové kódy a ďalšie potrebné súčasti samozrejme sprístupní a výsledné vylepšenia následne vyhodnotí. Ďalším príspevkom Microsoftu v rámci jeho open-source projektov je kalkulačka z operačného systému Windows 10, ktorá bola zverejnená na portáli GitHub.

Zverejnená kalkulačka nie je vôbec zo starších verzií Windowsu, ale pochádza priamo z nového Windowsu 10. Spoločnosť tak vývojárom umožnila vylepšiť používanie tejto základnej aplikácie, ktorú môžu vylepšiť vlastnými nápadmi, informoval Microsoft na svojom blogu. Tie najlepšie novinky pritom môžu byť zabudované aj do finálnej verzie pre všetkých používateľov.

Screenshot/FonTech

Toto rozhodnutie taktiež môže vývojárom pomôcť zoznámiť sa Universal Windows Platform, XAML alebo Fluent dizajnom. Zdroje je pritom možné využiť aj na vlastné projekty, pre ktoré Microsoft sprístupní aj API rozšírenia z aplikácie, ktoré nájdeme na GitHube v sekcii Windows Community Toolkit a Windows UI Library, informoval portál Neowin.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú