Mestskí policajti v Michalovciach využívajú na výkon svojej funkcie od konca júna aj dva elektronabíjacie motocykle. Mesto chce i týmto spôsobom prispieť k rozvoju ekologických foriem dopravy, informovala TASR vedúca oddelenia komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu Iveta Palečková.

Mestskí policajti ich využívajú na pochôdzky, ktoré by inak vykonávali pešo, pomáhajú im teda prejsť väčšiu časť mesta za kratší čas,“ uviedla s tým, že samospráva motocykle s elektrickým motorom obstarala ešte koncom roka 2020 v rámci medzinárodného projektu Cezhraničná zelená transportná sieť.

Jeho hlavným cieľom bolo vybudovanie siete nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, ktoré podporia rozvoj infraštruktúry miest a motivujú a inšpirujú verejnosť k využívaniu environmentálne udržateľnej dopravy.

V Michalovciach takto vznikli dve nabíjacie dvoj-stanice, jedna na Ulici Sama Chalupku, druhá na Štefánikovej ulici. Tretia dvojstanica vznikla s podporou Ministerstva hospodárstva SR na parkovisku v blízkosti ulíc Duklianskej a Obchodnej,“ doplnila Palečková. V Michalovciach sa tak môže naraz nabíjať až šesť vozidiel na elektrický pohon.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP