Londýnske letisko Heathrow začne používať termokamery na meranie telesnej teploty cestujúcich. Zariadenia najprv otestujú v príletových halách, v Termináli 2, a ak sa osvedčí, nainštalujú ich aj do odletových hál a na ďalšie miesta. Takéto kamery už používajú na mnohých ázijských letiskách.

Heathrow už testuje ultrafialové svetlo na dezinfekciu nádob na prepravných pásoch či bezdotykových zariadení pri bezpečnostnej kontrole. Predstaviteľ letiska John Holland-Kaye členom parlamentu povedal, že rovnaké štandardy týkajúce sa monitorovania zdravotného stavu cestujúcich sú kľúčové pre návrat ľudí k leteckej doprave.

„Letectvo je pre britskú ekonomiku kľúčové. Na opätovné naštartovanie ekonomiky vláda potrebuje naštartovať leteckú dopravu,“ vyhlásil. „Tieto štandardy sú zásadné pre minimalizovanie šírenia ochorenia COVID-19 cez hranice a technológia, ktorú testujeme na našom letisku, sa môže stať súčasťou tohto riešenia,“ dodal.

„Ak nám povedia, že jediným riešením až kým za 12 až 18 mesiacov budeme mať vakcínu, je dodržiavanie sociálnych odstupov na letisku, potom prídu o prácu desaťtisíce ľudí. Nemôžeme si dovoliť čakať tak dlho na návrat k lietaniu,“ vyhlásil. Letisko už meria teplotu cestujúcich pri odletových bránach do krajín, ktoré to vyžadujú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom