Legendárna komédia s Eddiem Murphym dostáva pokračovanie. Pozri si prvý trailer

Váš kráľovský penis je čistý, výsosť.“ Nestarnúci komik Eddie Murphy alias princ Akeem sa po viac ako troch dekádach odpočinku vracia na filmové plátno v pokračovaní komediálneho hitu Cesta do Ameriky.

Úspešná komédia z roku 1988 sledovala Murphyho v role princa Akeema, ktorý sa v sprievode svojho sluhu a verného spoločníka Semmiho vydáva do Ameriky za účelom nájdenia nevesty a budúcej kráľovnej fiktívnej krajiny Zamundy.

Po dlhých rokoch si dvojica cestu do zasľúbenej zeme zopakuje. Princ Akeem totiž zisťuje, že má v New Yorku syna a posledným prianím princovho umierajúceho otca je, aby strateného potomka v Queense našiel a spravil z neho dôstojného dediča trónu.

Návrat okrem Murphyho hlási viacero známych tvárí z pôvodného filmu, a to vrátane Semmiho (Arsenio Hall), Akeemovej ženy Lisy McDovell (Shari Headley) alebo jej otca, prísneho majiteľa sietí fast-foodov Clea McDowella (John Amos).

Komediálna novinka sa zároveň dočká aj hereckých posíl, najväčšiu pozornosť budí prítomnosť Wesleyho Snipesa, ktorý si zahrá generála Izzyho a možného záporáka filmu. Akeemovho syna vo filme stvárni 32-ročný Jermaine Fowler, známy napríklad zo seriálu Superior Donuts.

Coming 2 America, ako znie oficiálny názov filmu, bol pôvodne nakrútený spoločnosťou Paramount Pictures s plánovanou premiérou v kinách v decembri tohto roka, kvôli COVID-19 však produkcia čelila prieťahom.

Nakoniec bol film v októbri za približne 125 miliónov odpredaný streamovacej službe Amazon Prime, ktorá pokračovanie klasiky do obsahu zaradí 5. marca budúceho roka.

Zdroj: Variety

Pošli nám TIP na článok