Koncern Volkswagen (VW) v máji opäť predal viac áut ako v rovnakom mesiaci minulého roka. Najväčšia európska automobilová skupina v piatok oznámila, že jej predaje celosvetovo vzrástli o 16 % na 763.800 vozidiel. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Skupinu okrem iného podporilo pokračujúce zotavovanie na najdôležitejšom automobilovom trhu, v Číne. V ľudovej republike VW dodal v máji 260.200 nových áut, v medziročnom porovnaní o 11,9 % viac. Zlepšili sa aj predaje v západnej Európe a Severnej Amerike, kde sa posilnili o 21,6 %, resp. 9,2 %. Stredná a východná Európa zaznamenala rast o 30,9 %. Na druhej strane, v Južnej Amerike koncern evidoval pokles o 4,8 %.

Z jednotlivých dcérskych spoločností koncernu sa v poslednom období darilo napríklad značke Porsche, ktorej predaje vzrástli o 21,9 %. Výrazne napredovala aj Škoda s rastom o 34,8 %. Vlajková značka Volkswagen dosiahla nárast o 10,5 %, predaje Audi sa zvýšili o 19,9 %. Pre luxusne značky Lamborghini a Bentley bol máj slabším mesiacom, keď ich celkové predaje klesli o 5,5 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú