John Wick spôsobil vďaka masakrálnym akčným scénam vo svete filmov doslova zemetrasenie a od premiéry prvého filmu v roku 2014 vzniklo viacero jeho klonov. Jasný rukopis neohrozeného a nekompromisného zabijaka nesie aj nová snímka Sisu, ktorá do kín dorazí už počas apríla.

Masaker v 2. svetovej

Sisu predstaví príbeh bývalého vojaka a samotára, ktorý na svojom pozemku nájde zlatú žilu. Má to však háčik – najbližšia banka je od jeho pozemku vzdialená stovky kilometrov, hlavný hrdina sa preto musí vydať na drsnú cestu naprieč divočinou.

Situácia sa výrazne skomplikuje, keď zlatokop stretne nacistickú hliadku na čele s nemilosrdným veliteľom. Tá náklad hlavného hrdinu rýchlo odhalí a chystá sa ho zabiť. To už ale nebude také jednoduché, keďže hrdina je vysoko trénovaný profesionál a začne nacistov likvidovať doslova po desiatkach.

Fínska snímka sa aktuálne uviedla svojím prvým trailerom, ktorý je plný zbesilej akcie a skvelých akčných sekvencií. Originalite napomáha predovšetkým dobové zasadenie, kde sme podobnú rúbačku nevideli roky.

Veľké očakávania

Sisu do kín dorazí 28. apríla, film už však mal premiéru na filmovom festivale v Toronte, kde si vyslúžil nadšené ovácie a podľa portálu Collider tu patril k najlepším novinkám vôbec.

Vysoké kvality dokazuje aj 100 % skóre na portáli Rotten Tomatoes, čo znamená, že každý, kto Sisu videl, ho divákom odporúča. To sa pri akčných filmoch len tak nevidí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP