Jeff Bezos priblížil ľudí k vstupu na Mesiac. Má nový lunárny modul pre NASA

Jeff Bezos pred pár dňami zorganizoval prekvapivú tlačovú konferenciu, na ktorej predstavil nový lunárny modul Blue Moon vyrobený jeho spoločnosťou Blue Origin. 

[socia]

Jeff Bezos je zakladateľom a riaditeľom Amazonu, no málokto tiež vie, že je aj zakladateľom spoločnosti Blue Origin. Táto spoločnosť pôsobí totižto v oblasti aerokozmického priemyslu so zameraním na suborbitálnu kozmickú turistiku už od roku 2000. Na nedávnej konferencii Bezos predstavil nový produkt spoločnosti – lunárny modul Blue Moon.

Modul Blue Origin by mal byť uvedený do prevádzky najneskôr v roku 2024. Ako informuje portál Interesting Engineering, tento termín je zároveň v súlade s časovým harmonogramom, ktorý stanovil viceprezident USA, Mike Pence.

Termín je určený organizácii NASA pre vybudovanie vesmírnej platformy na obežnej dráhe okolo Mesiaca s cieľom vrátiť amerických astronautov na Mesiac. Blue Origin totižto podpísal s NASA zmluvu, ktorá má spomínaný cieľ pomôcť uskutočniť. Nový lunárny modul bude pri plnení tejto misie určite veľkou pomocou.

Zdroj: Interesting Engineering

Pošli nám TIP na článok