Intel mení po 14 rokoch imidž. Tretíkrát vo svojej histórii má nové logo

Intel po dlhom čakaní odhalil novú generáciu procesorov Tiger Lake, ktoré nájdu uplatnenie vo vyše 150 zariadeniach. Prevažne budú využívané v notebookoch a ultrabookoch. Spolu s predstavením nových procesorov však Intel odhaľuje aj vylepšené logo. Jedná sa o tretiu zmenu loga v histórii spoločnosti. Naposledy menil Intel dizajn loga v roku 2006, informuje The Verge.

Spoločnosť Intel sa ocitla v neľahkej pozícii, kedy ju začal dobiehať a prebiehať jej niekdajší konkurent, AMD, ktorý naňho dlhé roky nestačil. Odvrátil sa od neho aj Apple, ktorý sa vydal vlastnou cestou.

Napriek problémom sa tento výrobca čipov rozhodol zmeniť imidž a dizajnový jazyk svojho loga. Odteraz sa tak budeme stretávať a novým logom v minimalistickom dizajne.

Zmeny však zasiahnu aj grafické označenia procesorov a pamätí Optane. Nové logo spoločnosti sa nápadne podobá na prvotné logo používané od roku 1968 a zdieľa s nim aj podobný štýl písma. Okrem loga ale Intel zmenil aj zvučku, ktorá bude používaná v jeho reklamách, informuje CNN.

Zdroj: The Verge, CNN

Pošli nám TIP na článok