Masívne úniky videí z GTA VI, ktoré počas včerajšieho rána obleteli svet, skutočne pochádzajú priamo z hry. Únik informácií potvrdil aj samotný Rockstar, ktorý však čelí aj omnoho vážnejšiemu problému – hacker, ktorý za zverejnením informácií stojí, sa vývojárov pokúša vydierať.

Ako informuje britské Metro, hacker, ktorý stojí za leakom, sa skontaktoval s Rockstarom a ponúkol im obchod. Údajne hrozí Rockstaru, že zverejní ďalšie materiály spolu so zdrojovým kódom GTA 6 a aktuálneho GTA V, pokiaľ mu nepristane na účte aspoň päťciferná suma.

Podľa všetkého teda nejde o únik, ale dokonca o krádež a vydieranie, pričom zverejnenie zdrojového kódu by mohol byť fatálne pre Rockstar a celé ich GTA Online.

Zatiaľ sa Take-Two Interactive snaží blokovať všetky uniknuté materiály a fóra, na ktorých je hacker aktívny. Teraz je otázne, či sa Rockstar pokúsi zaplatiť a bude dúfať, že páchateľ naozaj nič ďalšie nezverejní.

PCGamer informuje, že hackerom je ten istý 18-ročný mladík, ktorému sa údajne v posledných dňoch podarilo vytiahnuť informácie o miliónoch používateľoch služby Uber.

Rockstar únik potvrdil

Na napätú situáciu len pred malou chvíľou reagoval aj Rockstar, ktorý potvrdil prienik do ich siete. Útočník podľa vývojárskeho štúdia získal informácie k viacerých projektom, vrátane GTA V a GTA VI.

Vývojári nad únikom vyjadrili sklamanie, zároveň však hovoria, že práce na GTA VI sa tým nijak neovplyvnia a vývoj bude napredovať podľa plánu. Rockstar zároveň vylúčil, že únik by mal mať vplyv na herné služby spoločnosti alebo vývoj rozpracovaných projektov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP