Už o pár týždňov prejde Gmail veľkou premenou, ktorá umožní vypnúť obľúbené chytré funkcie, informuje 9to5Google. Používatelia dostanú možnosť voľby.

Google chce byť voči používateľom transparentnejší, avšak, takýto prístup môže mať aj svoje negatíva. Najnovšie sa spoločnosť chystá poskytnúť ľuďom lepšiu personalizáciu Gmailu. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú, aby boli používateľské dáta využívané pre chytré funkcie emailového klienta.

Nové nastavenia personalizácie umožnia vypnúť množstvo chytrých funkcií, ktoré viac nebudú využívať používateľské dáta pre svoje fungovanie, avšak z Gmailu sa stane „hlúpa“ aplikácia. Vypnúť bude možné automatické triedenie emailov, automatický návrh odpovedí, vyplňovanie kalendára, či také karty pre sledovanie zásielok.

Bez týchto funkcií nebude Gmail využívať používateľské dáta, avšak neposkytne ani spomenuté možnosti. Smart funkcie bude možné kedykoľvek zapnúť a vypnúť.

Google umožní tiež vypnúť využívanie používateľských dát pre fungovanie a odporúčania Asistenta, Máp, či Google Pay. Aj keď teda dáva gigant ľuďom na výber, stále ich pre využitie obľúbených možností, služieb a funkcií nepriamo núti k udeleniu povolenia pre využívanie používateľských dát.

Zdroj: 9to5Google, Google

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú