Google nedávno oficiálne vypustil svoj nový operačný systém Android 10 a krátko po tom prišiel na rad aj „dark mode“ pre jeho mailovú aplikáciu. Gmail bude v najbližších dňoch na Android smartfónoch dostávať serverový update, ktorý do možností nastavenia vzhľadu prinesie aj tmavý režim, informuje 9to5Google.

Nový tmavý režim pre túto aplikáciu zahalí jej prostredie do tmavšej farby, pričom vyhľadávanie a ďalšie prvky budú svetlejšie, aby sa vytvoril kontrast s pozadím. Záložky budú potom zafarbené do odtieňa červenej a tmavé prostredie bude pokrývať všetky zákutia aplikácie, vrátane poľa pre písane správ a ďalších možností.

Aktualizácia pre aplikáciu na Androidy sa šíri prostredníctvom serverov, a teda nie je nutné sťahovať žiaden inštalačný balík. Pre využitie tmavého režimu však musí mať používateľ nainštalovanú poslednú verziu aplikácie Gmail 2019.08.18.267044774 z Obchodu Play, informoval používateľ na diskusnom fóre Reddit. Aktivovať tmavý režim je potom možné v základných nastaveniach pod záložkou tém, kde sa okrem systémového nastavenia a „light“ témy zobrazí aj „dark“ režim, informuje Droid-life.

Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroj: 9to5Google, Droid-life

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom