Elon Musk bol uznaný ako nevinný pred federálnym súdom v Los Angeles potom, čo bol obvinený z urážky potápača Vernona Unswortha. CEO Tesly a SpaceX údajne svoje slová voči potápačovi mieril ako urážku a nie konštatovanie faktov.

Už skôr sme priniesli informáciu, že Elona Muska zažaloval britský potápač Vernon Unsworth za to, že ho v reakcii na sociálnej sieti označil za pedofila, presnejšie „pedo-guy“. Celý prípad sa odohral ešte v roku 2018, kedy Musk vyvinul špeciálne ponorné plavidlo, ktoré malo vyslobodiť futbalový tím z thajskej jaskyne. Unsworth v tom čase Muskovu iniciatívu označil ako „PR senzáciu“.

To nenechalo Muska chladným a potápača na sociálnej sieti Twitter urazil. Ako píše portál TechCrunch, na súde sa však Musk obhajoval tým, že označenie „pedo-guy“ neznamená pedofil, ale skôr označenie „creepy“, teda strašidelný.

Taktiež uvádzal údajný fakt, že spomínané pomenovanie bolo určené ako urážka a nie konštatovanie faktov. Súd nakoniec zobral spomínané konštatovanie faktov do úvahy a zbavil Muska viny.

Zdroj: TechCrunch

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom